ابزار منو ثابت

آرشیو مطالب 1394/12/12 | اجتماع بسیجیان
تصاویر منتخب
لوگوی ما

اجتماع بسیجیان

کد نمایش در وبلاگ یا سایت
آخرين مطالب
خبرنامه

خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید :
تبلیغات ارزشی
سایت خبری مردم نیز
پست الکترونیک ما

پست الکترونیک ما
مترجم سایت
پیج رنک گوگل

اجتماع بسیجیان

سلام به همه ی اون هایی که دوست دارند عضو گردان های امنیتی شوند

1ازطریق پایگاه مقاومت اقدام کنید

2به کانون بسیج شهرتون مراجعه کنید


[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:31 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی به منظور ترویج فرهنگ مقاومت و ارج نهادن به رشادت‌ها و فداکاری‌های مدافعان حرم، نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم را اردیبهشت‌ماه سال آینده در قالب آثار مستند و کلیپ و نماهنگ برگزار می‌کند.

ترسیم چهره زیبای شهدای مدافع حرم، نمایش چهره گروه‌های تروریستی منطقه نظیر داعش و جبهه النصره، نمایش مقاومت مردم سوریه، عراق، یمن و فلسطین در برابر گروه‌های تروریستی و اشغالگران، ترسیم چهره حامیان تروریست‌ها نظیر آمریکا، ترکیه، رژیم صهیونیستی، انگلیس و عربستان، نقش ایران و حزب‌الله در محور مقاومت و نقش تاثیرگذار رهبر معظم انقلاب در هدایت محور مقاومت ازجمله محورها و موضوعات جشنواره فیلم مدافعان حرم است.

به‌زودی فراخوان جشنواره شامل قوانین و مقررات، مهلت ارسال آثار، زمان برگزاری و جوایز منتشر خواهد شد.

نخستین جشنواره فیلم «مدافعان حرم» برگزار می‌شود


[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:28 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش جمهوری اسلامی ‌ایران؛ فرصت‌ها و تهدیدها و تهدیدهای فرهنگی و افراط‌گرایی که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها از لحاظ فرهنگی به مناطقی حمله کردند که از مراکز مهم شکل‌گیری تمدن اسلامی بود و گروه‌های افراطی را در این مناطق رشد دادند و شاهد بودیم که در عراق و سوریه و یمن چه کردند.
ولایتی خاطرنشان کرد: اگر در تمام جزیره‌العرب بنگرید جایی به عمق فرهنگ یمن پیدا نمی‌کنید و عربستان سعودی تمام آثار تمدنی یمن را بمباران کرده است و برای مقابله با امواج بیداری اسلامی که جنس آن فرهنگ است کار ضد فرهنگی و افراط‌گرایی انجام داد تا از اسلام چهره‌ای مشوش ایجاد کند.
ولایتی تصریح کرد: کاری که مقام معظم رهبری در انتشار دو نامه به جوانان غربی از دیدگاه رهبر یک نهضت اسلامی انجام دادند برای این بود که بدون واسطه به جوانان بگویند چهره مشوشی که غربی‌ها از اسلام درست کرده‌اند درست نیست.
وی گفت: می‌گویند بشاراسد که 5 سال در مقابل تهاجم غربی‌ها مقاومت کرده است کنار رود و یک مزدور آمریکایی بیاید که این امر مورد قبول جمهوری اسلامی ایران نیست.
ولایتی تصریح کرد: به زور و با توطئه آمریکا در شورای امنیت مصوبه‌ای را تصویب کنند که بگویند باید انتقال حکومت در سوریه صورت گیرد بنابراین غربی‌ها و آمریکایی‌ها از هر ابزاری برای برهم زدن نظم و ترتیب کشورهایی که مراکز فرهنگ و تمدن اسلامی هستند استفاده می‌کنند در حالی که اگر در سوریه قرار است حکومتی باشد باید براساس رای و نظر مردم باشد.

ایران تغییر حاکمیت سوریه از مقاومت به مزدوران آمریکا را نمی‌پذیرد


[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:28 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
به گزارش اجتماع بسیجیان امین ناصری که در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی باروت خیس سخن میگفت، اظهار داشت: روزی که حضرت امیر حجر را در کوچه مشغول نفرین و دشنام به معاویه و آلش دیدند، فرمود: «شما نباید کاری که پیرزنان و عجوزه ها انجام میدهند انجام دهی بلکه انتظار من از شما این است که به مردم بصیرت و آگاهی بدهی و چهره ناشناخته معاویه را برای مردم تبیین کنی» و امروز جشنواره باروت خیس به این امر مشغول است که واقعا جای تقدیر دارد.

این پژوهشگر حوزه دفاع مقدس تصریح کرد: باید مسئولین فرهنگی ما به موضوع باروت خیس با این رویکرد نگاه کنند و چهره بزک شده استکبار را که امروز در قالب شعارهای زیبای مردم فریب همچون حقوق بشر، دموکراسی و … جلوه می کند، افشا و برملا سازند.

این جشنواره را مصداق توصیه حضرت امیر به حجر ابن عدی است[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:27 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به حقوق زنان از زاویه‌های دیگر توجه شد و این نگاه، بسیار ژرف و همه سویه و راهگشا و کمال آفرین بود و با آنچه غرب می‌گفت و در پی گستراندن آن به دیگر سرزمین‌ها بود، فرق اساسی داشت.

این نگاه ویژه انقلاب اسلامی به حقوق زنان و به آزادی و تساوی آنان، سبب شد شماری از باورمندان به فرهنگ و نهضت غرب، برانگیخته شوند و این حرکت را با آن قالبی که می‌شناختند سازگار نیابند و بپندارند که حقوق زنان در انقلاب اسلامی و دین اسلام نادیده گرفته می‌شود.

شبهاتی که در این راستا درباره حقوق زنان مطرح می‌شوند معمولاً مواردی هستند که با خط‌کش تفکر غربی اندازه گیری شده و در نهایت منجر به زیر سؤال بردن نگاه اسلام به زن می‌شود و با توجه به اهمیت مسئله زن به عنوان 50 درصد مهم از جوامع بشری و احترامی که جنس مرد نیز برای او قائل است، این شبهات ضربات سختی بر پیکره اعتقادات مسلمانان و علاقه‌مندان به اسلام می‌تواند وارد کند.

شبهاتی که در خصوص احکام و حقوق قصاص و دیه بین زن و مرد که به عنوان تبعیض از نگاه غیراسلامی مطرح می‌شود.

شبهه:

نابرابری زن و مرد در میزان دیه و مشروط کردن قصاص مرد در برابر زن به پرداخت نصف دیه مرد با عقل و عدالت ناسازگار است. به این بیان که در صورت فوت مردی عادل، هیچ کس عده‌ای بی‌گناه را مسئول پرداخت دیه به خانواده او نمی‌داند، پس چطور هنگام خون‌خواهی زنی بی‌گناه،‌ خانواده داغدار و ستمدیده او را می‌توان موظف به پرداخت نصف دیه مرد ظالم و قاتل و تأمین مخارج خانواده او کرد. چنین قانونی نه با عدالت سازگاری دارد و نه با عقل.

پاسخ:

نخست: ایرادی که متوجه این شبهه می‌شود، جدا از هم فرض کردن جامعه زنان و مردان است. درحالی‌که نباید جامعه زنان مردان را جدا از هم فرض کنیم، بلکه زنان و مردان باهم عضو یک جامعه هستند و هر خانواده‌ای متشکل از زن و مرد است؛ اگر ما دو خانواده (الف) و (ب) را در نظر بگیریم، همان‌طوری که ممکن است زن مقتول از خانواده (الف) و مرد قاتل از خانواده (ب) باشد، امکان دارد که زن مقتول از خانواده (ب) و مرد قاتل از خانواده (الف) باشد.

به دیگر بیان، همان‌طوری که ممکن است مردی از خانواده (ب) زنی از خانواده (الف) را به قتل برساند و محکوم به قصاص به صورت مشروط در عمد و یا پرداخت نصف دیه در غیرعمد گردد،‌ امکان دارد که مردی از خانواده (الف) زنی از خانواده (ب) را به قتل برساند و محکوم به قصاص به‌صورت مشروط در عمد و یا پرداخت نصف دیه در غیرعمد شود.

لذا اگر ما به خانواده ـ که متشکل از افراد مذکر و مؤنث است ـ نظر کنیم می‌بینیم که مساوی هستند و این قانون هیچ تعارضی با عقل و عدالت ندارد، بلکه کاملا عقلانی و عادلانه و درصدد جلوگیری از گرفتار شدن خانواده قاتل در دام تنگدستی و انحراف است.

دوم اینکه: مقایسه فرد بی‌گناهی که فوت کرده با قاتل محکوم به قصاص، موجه به نظر نمی‌رسد. زیرا در فرض دوم می‌توان از اولیای زنِ خواهان قصاص، نصف دیه مرد را تقاضا نمود، لیکن در فرض نخست از چه کسی و کدام‌یک از افراد جامعه و به چه دلیل می‌توان تقاضای دیه کرد؟ آری، اگر او فرزندان صغیر و نیازمندی دارد، حکومت اسلامی موظف است از بیت‌المال به آنان کمک کند.

سوم: فقه امامیه در احکام مربوط به قتل نفس دو موضوع حق مجازات که جنبه کیفری و بازدارندگی دارد ـ و حق دریافت خسارت (دیه) ـ که جنبه حقوقی دارد ـ را از هم تفکیک می‌کند. از نظر کیفری، هیچ تفاوتی بین زن و مقتول و مرد قاتل نیست و تفاوت بین آنها تنها از بُعد حقوقی است و این موضوع نیز نه به خود قاتل و مقتول، بلکه به بستگان آنها مربوط می‌شود که از قتل متضرر می‌شوند.

روشن است که در نظام اسلامی، خانواده مرد مقتول بیش از خانواده زن مقتول خسارت و زیان می‌بینند. لذا قانون‌گذار خواسته است بین زن و مرد مقتول از لحاظ حقوقی به‌نوعی عدالت ـ نه برابری ـ برقرار سازد. علاوه بر این‌که، نابرابری زن و مرد در دیه درنتیجه به نفع زنان است، نه مردان. زیرا دیه مقتول به وراثش می‌رسد. لذا زن در قتل شوهر از یک دیه کامل ارث می‌برد، درحالی‌که مرد در قتل همسرش از نصف دیه ارث می‌برد.[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:25 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

پس از اعلام توافق هسته‌ای ایران، کشور با هجوم کم‌سابقه شرکت‌ها و نهادهای مختلف غربی مواجه شد تا جایی که حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، رهبر حکیم انقلاب اسلامی با هشدارهای مکرر، خطر جریان نفوذ به کشور را به مسؤولان و مردم گوشزد کردند. با این وجود باید توجه داشت تأکید بر واژه نفوذ در ایام پس از توافق، نباید این شائبه را ایجاد کند که تلاش دشمنان برای نفوذ به کشور تنها پس از این رویداد صورت گرفته و برجام پیش‌زمینه آن بوده است؛ با بررسی دقیق رفت و آمدهای افراد و گروه‌های متعدد غربی به کشور قبل از توافق
۲۳ تیر 94/ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ می‌توان این‌طور نتیجه گرفت: خود برجام نیز از نتایج این نفوذ است!
از میان این رفت و آمدها می‌توان به سفر
3 فیزیکدان آمریکایی به ایران در فوریه 2014/ بهمن 92 اشاره کرد که هدف اصلی سفر از سوی آنها به صراحت «دیپلماسی علمی» عنوان شد. هرچند وقوع چنین سفرهای به ظاهر علمی به کشور ما برای اولین بار نیست اما به جهت شیوه متفاوت این نوع دیپلماسی آمریکا، این گزارش به بررسی دیپلماسی علمی ایالات متحده، نهادهای غیردولتی دنبال‌کننده این هدف و سفر 3 فیزیکدان آمریکا به ایران می‌پردازد.

علم،[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:24 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
به گزارش اجتماع بسیجیان سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم تجلیل از جهادگران اقتصاد مقاومتی در فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی اظهار داشت: زمانی که جنگ تمام شد انرژی متراکمی در نیروهای رزمنده و مجاهدین عرصه نبرد با دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای وجود داشت و می‌بایست عرصه ای فراهم شود تا این توان در عرصه سازندگی صرف شود.
وی افزود: پس از جنگ، سازندگی مهمترین مساله کشور بود و سپاه نیز تصمیم مهمی برای ورود به این حوزه گرفت و با توانمندی فنی که ایجاد شده بود و ماشین آلاتی که سپاه در اختیار داشت وارد این عرصه شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه در همه عرصه سازندگی، سپاه با تکیه بر توان داخل کشور وارد شد و شروع به خدمت رسانی کرد، گفت: قرارگاه خاتم کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام داده و جزو بزرگترین مجموعه‌های سازندگی و مهندسی کشور است.

سردار جعفری:تحریم جمهوری اسلامی جواب نمی‌دهد[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:23 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در چهارمین همایش سراسری علوم و مهندسی دفاعی در سپاه که صبح امروز (سه‌شنبه) در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)، برگزار شد، اظهار داشت: مبنای اساسی سپاه آیه "وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قوه" است که در نماد سپاه جای‌گذاری شده است، در دل این آیه معانی بسیار زیادی نهفته شده که اساس اقتدار سپاه نیز بر این آیه استوار است.

 یکی از عوامل CIA بعد از برجام ازتمام دانشگاه‌های تهران بازدید‌کرده است/ اسنادش را افشا می‌کنیم[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:21 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
به گزارش اجتماع بسیجیان سید حسن نصرالله در سخنرانی خود اعلام کرد که افزایش حملات سیاسی و رسانه‌ای لبنان را وارد فضای بحران شدید در سطح سیاسی و ملی کرده است.

وی اضافه کرد: پس از آنکه سعودی‌ها توقف کمک‌های مالی که قرار بود به ارتش انجام دهد را اعلام کرد، در لبنان و منطقه حملات سیاسی و رسانه‌ای بسیار گسترده‌ای را چه از جانب سعودی‌ها و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس و چه از سوی برخی گروه‌های سیاسی در لبنان را شاهد بودیم. این تشدید حملات سیاسی و رسانه‌ای لبنان را وارد بحران شدید در بعد سیاسی و رسانه‌ای و کلی کرد به گونه‌ای که باعث هراس لبنانی‌ها و کسانی که در این کشور اقامت دارند گردید.

طرح عربستان و اسرائیل برای منطقه فتنه انگیزی است[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:19 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان در حالی که چند هفته‌ای است انتقادات نسبت به توزیع گسترده میوه‌های ممنوعه خارجی در سطح بازار، بالا گرفته، وزیر جهادکشاورزی به طور کلی مسؤولیت در این زمینه را از سر خود باز کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شنیده می‌شود عده‌ای به شکل سازمان‌یافته و در کانتینرها میوه‌های ممنوعه خارجی را وارد می‌کنند. از دست من چه کاری ساخته است؛ من مأموری ندارم که با آنها مقابله کنم.

از آواکادوی 12 هزار تومانی تا پرتقال کنکوات 15 هزار تومانی +جدول قیمت[ چهارشنبه 12 اسفند 1394 ] [ 10:18 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]


درباره سایت

این سایت یک سایت خبری است که تمام حقوق آن متعلق به پایگاه اینترنتی اجتماع بسیجیان می باشد.کپی برداری ازمطالب و اخبار با ذکر منبع مجاز است
کانال تلگرامی ما

اجتماع بسیجیان

برای عضویت در کانال ما روی تصویر کلیک کنید
کلیپ منتخب

تیر اندازی در مجلس
آرشیو مطالب
صفحات مجازی ما
میل فا
آپارات
افسران
اینستاگرام
لنزور
تلگرام
ارتباط با ما
رصد شما

IP
امکانات سایت

اجتماع بسیجیان