ابزار منو ثابت

آرشیو مطالب 1394/12/9 | اجتماع بسیجیان
تصاویر منتخب
لوگوی ما

اجتماع بسیجیان

کد نمایش در وبلاگ یا سایت
آخرين مطالب
خبرنامه

خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید :
تبلیغات ارزشی
سایت خبری مردم نیز
پست الکترونیک ما

پست الکترونیک ما
مترجم سایت
پیج رنک گوگل

اجتماع بسیجیان

به گزارش اجتماع بسیجیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار «یوهان اشنایدر آمان» رئیس‌جمهوری سوئیس با اشاره به سوابق ارتباط دو کشور و انعکاس مثبت رفتار دولت سوئیس در افکار عمومی ایران، از افزایش همکاریهای اقتصادی و علمی استقبال و خاطرنشان کردند: حجم مبادلات تجاری ایران و سوئیس کم و نامتوازن است و تجّار و سرمایه‌گذاران سوئیسی با آگاهی از ظرفیتهای فراوان ایران می‌توانند این تراز را بهبود بخشند.

تجار سوئیسی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در ایران مبادلات کم و نامتوازن دو کشور را بهبود بخشند[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 6:07 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است.

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
درگذشت هنرمند برجسته و متعهد مرحوم آقای فرج‌الله سلحشور را به خاندان گرامی و همه‌ی بازماندگان ایشان تسلیت عرض می‌کنم. آثار پرآوازه و ماندگار این هنرمند باایمان که مرزهای کشور را درنوردیده و مایه‌ی آبرو و اعتبار هنر سینمای ایران در چشم ملتهای دیگر گشت، بیگمان در شمار حسنات بازمانده از وی و موجب اجر الهی و نام نیک مردمی ایشان خواهد بود انشاءالله.
از خداوند متعال رحمت و مغفرت و علو درجه برای آن فقید سعید و صبر و اجر برای بازماندگان مسألت میکنم.
سیدعلی خامنه‌ای
۸ اسفند
پیام تسلیت در پی درگذشت مرحوم فرج‌الله سلحشور۱۳۹۴

[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 6:05 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
به گزارش اجتماع بسیجیان هفته گذشته نشستی با حضور «فهمی هویدی» اندیشمند و متفکر مصری در دانشکده مطالعات جهان برگزار شد.

در این نشست که تحت عنوان "تحلیل اوضاع سیاسی مصر" و به‌همت انجمن ایرانی مطالعات جهان و دانشکده مطالعات جهان برگزار شد، فهمی هویدی روزنامه‌نگار مصری در پاسخ به سؤالی درباره پیروزی انقلاب اسلامی ایران به‌رهبری امام خمینی(ره) گفت: ایران گذشته تاریخی و مذهبی و تجربیات انقلابی منحصر به فرد خودش را دارد، این مسائل همه سرمایه است.

کجا می‌توان رهبری چون آیت‌الله خمینی بین رهبران جهان عرب یافت؟[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:59 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، از ما خواسته شده باور کنیم که تروریست ها افرادی روانی و ژولیده اند که با بمب و مسلسل و کمربند انفجاری این سو و آن سو می روند. از ما خواسته شده که تروریست ها را چنین تجسم کنیم. بیشتر آنها ریشو هستند؛ تقریبا همگی آنها «ظاهر خارجی ها» را دارند، غیر سفید پوستند، غیرغربی اند. در یک کلام آنها زنانشان را کتک می زنند و مجسمه های یونانی و رومی را تخریب می کنند.

در واقع در طول جنگ سرد عده ای «تروریست» سفیدپوست هم وجود داشتند؛ چپگراهای متعلق به چندین هسته انقلابی در ایتالیا و چند نقطه دیگر اروپا. اما فقط اکنون است که فهمیده ایم اعمال تروریستی که آنها مرتکب شدند، در واقع محصول امپراتوری بوده اند و به عاملیت چندین دولت دست راستی و سازمان اطلاعاتی اروپایی انجام شده اند. حتما به خاطر دارید که کشورهای ناتو، قطارهایی را در داخل تونل ها منفجر کردند یا کل ایستگاه های قطار را بمبگذاری کردند و... این کارها «باید انجام می شد»، برای بدنام کردن چپگراها.

اما تروریست ها در غرب تنها بعد از آن واقعا محبوب شدند که اتحاد جماهیر شوروی و بلوک کمونیستی از طریق هزاران ابزار اقتصادی، نظامی و تبلیغاتی نابود شد و غرب که حالا کسی را نداشت که با او بجنگد و با تمام وجود احساس می کرد که برای توجیه اعمال سرکوبگرانه و فجیع خود در آفریقا، خاورمیانه و آمریکای لاتین و آسیا واقعا به یک دشمن نیاز دارد.

غرب به یک دشمن جدید «توانمند»، احتیاج داشت تا بودجه های نظامی و اطلاعاتی نجومی اش را توجیه کند. روبه رو شدن با چند صد «خل و چل» جایی در درون جنگل های کلمبیا یا ایرلند شمالی یا کاستاریکا به اندازه کافی منظور غرب را برآورده نمی ساخت. آنها باید چیزی واقعا بزرگ، چیزی همتای آن «تهدید اهریمنی»، یعنی شوروی شیطانی می داشتند.

غرب به یک دشمن جدید «توانمند»، احتیاج داشت تا بودجه های نظامی و اطلاعاتی نجومی اش را توجیه کند.

آنها به یکباره چقدر دلتنگ آن تهدید شده بودند! البته فقط یک تهدید، نه چیزی که خطر آرمان های برابری طلبانه و انترناسیونالیستی را در پی داشته باشد.

به این ترتیب بود که غرب، تروریسم را به اسلام که با یک میلیارد و 500 میلیون نفر پیرو یکی از بزرگ ترین فرهنگ های روی زمین است مرتبط ساخت. اسلام به اندازه کافی بزرگ و قدرتمند هست تا با آن بتوان خانواده های طبقه متوسط را در یک منطقه حومه نشین غربی به وحشت انداخت! اما پیش از هر چیزی باید به شکلی آن را مهار می کرد، چرا که این دین در ذات خود بسیار عدالت خواه و مسالمت آمیز است.

به منظور تبدیل کردن اسلام به دشمنی واجد صلاحیت، امپراتوری باید ابتدا جنبش ها و سازمان های مسلمان بی شمار موجود را رادیکال و منحرف می کرد. بعد جنبش ها و سازمان هایی جدیدی را خلق می کرد، سپس آنها را آموزش می داد، تسلیح و تامین مالی می کرد تا به اندازه کافی سیمایی مخوف پیدا کنند.

البته یک دلیل مهم دیگر وجود دارد که چرا «تروریسم» به خصوص «تروریسم اسلامی» اینچنین برای بقای دکترین ها، استثناپنداری و دیکتاتوری غربی ضروری است؛ وجود چنین چیزی، انگاره برتری فرهنگی و اخلاقی مطلق غرب را توجیه می کند.

قرن ها بود که غرب همچون هیولایی خونریز و دیوانه عمل کرده بود. با وجود تبلیغاتی که رسانه های غربی برای ارائه تصویری قابل تقدیس از غرب در سراسر جهان اشاعه می دادند، همگان آگاه بودند که امپراتوری غرب عملا در چهار گوشه جهان در حال تجاوز، قتل و چپاول است. چند دهه دیگر لازم بود تا جهان به چشم خود ببیند که غرب چیزی جز یک شرّ و بیماری زهرآگین نیست. از عملی شدن چنین سناریویی باید به هر شیوه ممکن جلوگیری می شد.

به این ترتیب بود که ایدئولوگ ها و تبلیغات چی های امپراتوری با فرمولی جدید و درخشان به میدان آمدند: بیایید چیزی را خلق کنیم که حتی از ما نیز بدتر به نظر آید و رفتار کند، سپس ما می توانیم چنین در بوق کنیم که به راستی ما هنوز منطقی ترین و مداراگرترین فرهنگ روی زمین هستیم! بعد از آن بیایید به ترفندی واقعی دست بزنیم؛ بیایید با مخلوق خودمان وارد جنگ شویم، بیایید به اسم آزادی و دمکراسی با آن مبارزه کنیم!

به این ترتیب بود که نسل و نژاد جدیدی از «تروریست ها» زاده شدند. نژادی که همچنان بقا دارد، زنده و سلامت است و خود را تکثیر هم می کند.

هنوز پیرامون تروریسم غربی بحث و گفتگوی لازم به عمل نیامده، هرچند که افراطی ترین و خشونت آمیز ترین اشکال این تروریسم بی امان در حال نابود کردن جهانند و از مدت ها پیش، صدها میلیون قربانی را در گوشه و کنار جهان روی هم تلنبار کرده اند.

حتی لژیونرها و گلادیاتورهای امپراتوری غرب مثل طالبان، القاعده یا داعش هرگز نمی توانند به سبعیتی نزدیک شوند که آنها در آن زمان از خود نشان دادند. البته آنها سخت می کوشند با اسلافشان برابری کنند، اما قادر به تکرار خشونت باری و سبعیت آنها نیستند.

به این ترتیب بود که «فرهنگ غربی» حدود 10 میلیون نفر را تنها در یک عرصه پاکسازی نژادی تقریبا در یک حرکت سلاخی کرد.

اما تروریسم واقعی چیست و چگونه داعش و دیگران می توانند مسیر آن را دنبال کنند؟ آنها می گویند که داعش قربانیان خود را گردن می زند. کار بسیار بدی است. اما معلم آنها کیست؟

قرن ها بود که امپراتوری های اروپایی در تمام کشوهای جهان انسان ها را به قتل می رساندند و آنها را مورد شکنجه و تجاوز قرار می دادند و گردن می زدند. آنهایی که خودشان این کار را مستقیما انجام نمی دادند، روی نمایندگان استعماری خود «سرمایه گذاری می کردند» یا مردم آن کشورها را می فرستادند تا به گردان های نسل کشی بپیوندند.

شاه لئوپولد دوم و دار و دسته هایش حدود 10 میلیون نفر را در غرب و مرکز آفریقای مرکزی که اکنون به نام کنگو شناخته می شود قتل عام کردند. او همانطور که حیوانات را شکار می کنند به شکار انسان ها می رفت و آنها را وادار می کرد تا در مزارع او کار کنند. اگر هم به این نتیجه می رسید که آنها نمی توانند خزانه اش را با سرعت لازم پر کنند، در قطع کردن دست آنها تعلل نمی کرد یا کل یک روستا را با مردمش که در آلونک هایشان حضور داشتند به آتش می کشید.

ده میلیون نفر قربانی شدند. ده میلیون نفر! اتفاقی که تا گذشته ای تقریبا دورتر، یعنی «قرون وسطی» رخ نداده بود، اما در قرن بیستم تحت رهبری به اصطلاح حکومت سلطنتی پارلمانی و دمکراسی خود خوانده آن رخ داده است. این اتفاق را چگونه می توان با تروریسمی که در سرزمین های تحت تصرف داعش انجام می شود مقایسه کرد؟ بیایید اعداد و ارقام و سطح سبعیت را با هم مقایسه کنیم.

جمهوری دمکراتیک کنگو از سال 1995 بار دیگر 10 میلیون نفر از مردمش را در تاخت و تاز مخوف حاکمیت ترور که رواندا و اوگاندا این نایبان غرب به آن دامن زدند، از دست داده است.

آلمانی ها هولوکاست هایی را در جنوب غرب آفریقا که اکنون نامیبیا در آن قرار دارد به اجرا گذاشته اند. قبیله هریرو به کلی منقرض شد یا دست کم نزدیک به 90 درصد جمعیت آن به کلی از بین رفت. مردم ابتدا از زمین ها و خانه هایشان بیرون و به سوی بیابان رانده می شدند. سپس اگر زنده می ماندند، فرستادگان پیشانازی آلمانی آنها را تعقیب می کردند و از گلوله و اشکال دیگر کشتار جمعی برای از بین بردنشان استفاده می کردند. برای اثبات برتری ملت آلمان و نژاد سفید، آزمایش های پزشکی روی انسان ها اجرا می شد.

آنها صرفا غیرنظامیانی بی گناه بودند، مردمی که تنها جرمشان این بود که سفید پوست نیستند و در سرزمینی سکونت داشتند که اروپاییان آن را اشغال و به آن تجاوز کرده بودند. طالبان یا حتی داعش، به این میزان از بربریت حتی نزدیک هم نشده اند!

حتی امروزه دولت نامیبیا خواستار بازگرداندن سرهای بی شماری شده که از مردم این کشور گرفته شده: سرهایی که بریده شد و سپس برای انجام آزمایش های پزشکی به دانشگاه فرایبویگ و چندین بیمارستان در برلین فرستاده شدند.

تصور کنید که داعش سر هزاران اروپایی را از بدن جدا کرده تا با هدف نشان دادن برتری نژاد عرب، آزمایش های پزشکی روی آنها انجام دهد. حتی فکرش را هم نمی توان کرد!

اما مردم غرب هیچ اطلاعی از این قبیل اتفاقات ندارند. مردم اروپا و آمریکای شمالی ترجیح می دهند چیزی درباره گذشته و حال ندانند. تا جایی که به آنها مربوط می شود، آنها به این دلیل بر جهان حکومت می کنند که آزاد، با هوش و سختکوش هستند. نه به این دلیل که کشورهایشان قرن ها تاراج و کشتار کرده اند و در راس تمام کارهای دیگر، با ایجاد رعب و وحشت در جهان آنها را وادار به تبعیت از خود کرده اند.

بازی های غرب پیچیده و ماهرانه است. این بازی ها مشکوک و پوچگرایانه اند. چنان ویرانگر و بی رحمانه اند که حتی زیرک ترین تحلیلگران معمولا مشاهدات و داوری های خود را زیر سئوال می برند: «یعنی واقعا تمام اینها اتفاق می افتد؟» پاسخ کوتاه این است که بله، اتفاق می افتند، چندین دهه و سده است که اتفاق افتاده اند و می افتند.

با وجود تبلیغاتی که رسانه های غربی برای ارائه تصویری قابل تقدیس از غرب در سراسر جهان اشاعه می دادند، همگان آگاه بودند که امپراتوری غرب عملا در چهار گوشه جهان در حال تجاوز، قتل و چپاول است.

از نظر تاریخی تروریسم یک سلاح بومی غرب است. مثلا لوید جرج که از نخست وزیران بریتانیا بود و از امضای توافقی که بمباران هوایی غیرنظامیان را منع می کرد با این منطق تزلزل ناپذیر انگلیسی امتناع کرد که «ما حق بمباران این کاکاسیاها را برای خودمان حفظ می کنیم». یا وینستون چرچیل که طرفدار با گاز از بین بردن نژادهای «پست تر» همچون کردها و اعراب بود.

به همین دلیل است که وقتی یک کشور خارج از این جرگه همچون روسیه دست به کار می شود و جنگی واقعی را علیه گروه های تروریستی آغاز می کند، کل غرب وحشتزده می شود. چرا که روسیه درحال بر هم زدن بازی است! روسیه یک موازنه نواستعماری به زیبایی طراحی شده را دارد خراب می کند.

کوتاه سخن آنکه هرگز نباید فراموش کرد که استعمار و امپریالیسم، دو مورد از مرگبارترین اشکال تروریسم هستند. و این دو همچنان دو سلاح اصلی غرب هستند که با کمک آنها نفس جهان را بند آورده است!

* آندره ولچک

ترجمه: محمود سبزواری

منبع: http://www.counterpunch.org/2016/01/22/how-the-west-creates-terrorism/

[1] . Andre Vltchekفیلسوف، داستان نویس، فیلمساز و روزنامه نگار تحقیقی. او جنگ ها و کشمکش های بسیاری را از چندین و چند کشور پوشش داده است. «افشای دروغ های امپراتوری» از جمله آخرین کتاب های اوست.

انتهای متن/


[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:58 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان برای اولین بار رژیم صهیونیستی به‌صراحت به دست داشتن خود در ترور شهید سمیر قنطار اعتراف کرد. «عمیر بارلیف» عضو کنیست رژیم صهیونیستی اذعان کرد اسرائیل در ترور سمیر قنطار از طریق حمله هوایی به دمشق که دو ماه پیش صورت گرفت، دست داشت.

سمیر قنطار را اسرائیل ترور کرد[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:57 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان فرج الله سلحشور، هنرمند متعهد کشورمان، صبح امروز دعوت حق را لبیک گفت. بازخوانی سخنان دردمندانه او که با هجمه جریان روشنفکر غرب زده مواجه شد، از حقایق سینمای ایران پرده بر می دارد.

قربانی شدم تا سینما نجات پیدا کند/ داد زدم چون همه ساکت بودند[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:54 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بیسیجیان با تعاریفی که در این سال‌ها از فرماندهی حاج احمد متوسلیان شنیده‌ایم او را مرد جنگ شناخته و نظم و انضباط در کارها برایش در اولویت بود.

خاطره صبحگاه دوکوهه به‌روایت سردار همدانی[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:51 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان ارتش رژیم صهیونیستی تمام تحرکات مبارزان جنبش حماس در داخل و خارج پایگاه های خود در نوار غزه را کنترل و دنبال می کند تا بتواند از این طریق قدرت مقاومت فلسطین برای جنگ آینده را ارزیابی کند.

به مبارزان حماس نزدیک نشوید[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:50 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]

به گزارش اجتماع بسیجیان به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میدل ایست مانیتور، G4S شرکت بزرگ انگلیسی که در زمینه امنیتی و اطلاعاتی فعالیت می کند و خدمات بسیاری از جمله فراهم کردن دوربین های امنیتی و ایست بازرسی های مختلف برای رژیم صهیونیستی انجام داده است، پس از یک سال فعالیت فعالان جنبش جهانی تحریم، قرارداد بزرگی را در کلمبیا از دست داد.

ضرر بالای شرکت بزرگ انگلیسی از همکاری با رژیم صهیونیستی[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 5:48 بعد از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]
به گزارش اجتماع بسیجیان پایگاه رای الیوم در مطلبی با اشاره به تلاش ها برای عادی سازی با رژیم صهیونیستی نوشته است: این روزها صحبت از روابط گرم میان (رژیم) اسرائیل و کشورهای عربی به موضوعی عادی تبدیل شده است گویا که (رژیم) اسرائیل هیچ سرزمینی را اشغال نکرده است و به مقدسات اهانت نکرده و کودکان را نکشته است که مسئولان عربی برای گرفتن عکس با همتایان اسرائیلی خود گوی سبقت را ربوده اند.
سازشکاران سرانجامی ندارند/رژیم اسرائیل تا ابد دشمن می ماند


[ يکشنبه 9 اسفند 1394 ] [ 11:18 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]


درباره سایت

این سایت یک سایت خبری است که تمام حقوق آن متعلق به پایگاه اینترنتی اجتماع بسیجیان می باشد.کپی برداری ازمطالب و اخبار با ذکر منبع مجاز است
کانال تلگرامی ما

اجتماع بسیجیان

برای عضویت در کانال ما روی تصویر کلیک کنید
کلیپ منتخب

تیر اندازی در مجلس
آرشیو مطالب
صفحات مجازی ما
میل فا
آپارات
افسران
اینستاگرام
لنزور
تلگرام
ارتباط با ما
رصد شما

IP
امکانات سایت

اجتماع بسیجیان