ابزار منو ثابت

نشست سه جانبه پاکستان-چین-روسیه با موضوع افغانستان برگزار می شود
اجتماع بسیجیان
سایت خبری،فرهنگی اجتماع بسیجیان
تصاویر منتخب
لوگوی ما

لوگوی سایت اجتماع بسیجیان
کد نمایش در وبلاگ یا سایت
آخرين مطالب
خبرنامه

خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید :
تبلیغات ارزشی
سایت خبری مردم نیز
پست الکترونیک ما

پست الکترونیک ما
مترجم سایت
پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل سایت اجتماع بسیجیان

به گزارش اجتماع بسیجیان این نشست سه جانبه درشرایطی برگزار می شود که حدود یک سال تلاش های گروه موسوم به 'گروه چهار جانبه صلح افغانستان' متشکل از آمریکا، افغانستان، پاکستان و چین و برگزاری پنج نشست این گروه در اسلام آباد و کابل برای محقق کردن مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان بی نتیجه ماند.

تلاش برای تحقق یافتن مذاکرات صلح میان طالبان و دولت کابل، بنا به گفته مقامات عالی پاکستان، همچنان یکی از دستور کارهای مهم دولت این کشور است و پس از آنکه فرمول نشست های چهارجانبه صلح افغانستان با حضور افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا به عنوان تنها طرف فرامنطقه ای این نشست ناکام ماند، اکنون پاکستان، چین و روسیه به دنبال فرمولی منهای قدرت های فرامنطقه ای برای کمک به حل مسائل افغانستان هستند.
دولت روسیه اخیرا ارتباط هایی را با طالبان افغانستان آغاز کرده و این ارتباط ها و تماس ها با توجه به رسانه ای شدن و اعلام شدن آن از سوی مقامات مسکو، بر کسی پوشیده نیست.
چینی ها هم از ماه ها پیش ارتباط هایی با طالبان افغانستان داشتند و یکی دو بار در چند ماه اخیر، هیاتی از اعضای ارشد طالبان برای انجام گفت و گوهایی، به چین سفر کردند.
رفت و آمد هیات های مختلف طالبان افغانستان به پاکستان هم در مدت یک سال اخیر، چند بار انجام شده و آخرین بار، بیش از یک ماه پیش یک هیات سه نفره از طالبان، سفری حدود 10 روز به پاکستان داشت.
[ جمعه 3 دی 1395 ] [ 12:51 قبل از ظهر ] [ محمد حسین گودرز ]


درباره سایت

این سایت یک سایت خبری است که تمام حقوق آن متعلق به پایگاه اینترنتی اجتماع بسیجیان می باشد.کپی برداری ازمطالب و اخبار با ذکر منبع مجاز است
کلیپ منتخب

پیشکش به مادر شهیده ام زهرا(س)
آرشیو مطالب
صفحات مجازی ما
آپلود عکس
آپلود عکس
آپلود عکس
آپلود عکس
آپلود عکس
آپلود عکس
ارتباط با ما
رصد شما

IP
امکانات سایت

اجتماع بسیجیان

طراح قالب